20th Split Marathon 2020 VS AK PACE Konjic

Ovaj vikend Split je bio centar dešavanja iz svijeta rekreativnog trčanja. Održan je 20ti, jubilarni, Splitski maraton.

U vrlo jakoj konkurenciji na 21k nastupali su i članovi AK Pace Konjic.

Kao jedina dama koja je trčala za naš klub, Adela Čomor, u kategoriji žena u ukupnom poretku zauzela je 12. mjesto sa vremenom od 1:30:56, dok je prvo mjesto osvojila Vivian Jerop KEMBOI. Ukoliko posmatramo samo BH takmičarke, Adela je zauzela drugu pozicijiu, dok je ispred nje bila Lucia Kimani.

Među muškim predstavnicima Mahir Mujić je zauzeo 21. mjesto u ukupnom poretku sa vremenom od 1:20:40, odnosno treće mjesto kao BH takmičar.

Mladi Nedim Efendić imao je vrijeme od 1:29:40 i zauzeo je 76. poziciju, dok je Kenan Halvadžija imao vrijeme od 1:40:13 sa kojim vremenom je zauzeo 214. poziciju. Selmin Pamuk je imao vrijeme od 2:09:52. Svoju prvu utrku za AK Pace Konjic trčao je Sanjin Žuljević i ostvario vrijeme od 2:21:14.

Split je za mnoge učesnike bio sretan, jer mnogi su ostvarili svoj novi PB.

Inače u Splitu su održane utrke na 42k, 21k i 5k sa ukupno 2564 trkača i trkačice.